• Nowy

Ekonomia nie kłamie Guy Sorman

3,00 zł
Brutto
Ilość

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)

Między ekonomistami istnieje porozumienie: nie ma alternatywy dla gospodarki rynkowej. To gospodarczy koniec dziejów, który drażni idealistów i ideologów, marzących o świecie bardziej sprawiedliwym, bardziej duchowym i bardziej "zielonym". Ekonomia naucza, że warunkiem rozwoju nie musi być, jak sądzono jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku, posiadanie zasobów naturalnych. Dowodzi, że nie ma cywilizacji niezdolnej do rozwoju, jak uważano jeszcze w latach 80. Do rozwoju nie jest nawet konieczna demokracja. Znaczenie mają tylko dobre wybory w polityce gospodarczej.

Guy Sorman pokazuje, że niezwykły wzrost i ogólna poprawa jakości życia są efektem nie tylko upadku socjalizmu, ale także postępów ekonomii jako nauki, która choć ciągle zbyt mało rozumiana przez ogół, jest jednak coraz bardziej wykorzystywana przy podejmowaniu decyzji na skalę państwa.

Guy Sorman - francuski pisarz, wydawca, publicysta, stały współpracownik "Le Figaro", "The European Wall Street Journal", "Europy" (dodatku do gazety "Dziennik. Polska. Europa. Świat"), autor wielu książek, w tym znanych w Polsce: "Made in USA" (2005), "Rok koguta" (2006), "Dzieci Rifa"y" (2007)

Prószyński i S-ka 2009, ISBN: 978-83-7648-011-4, 145x225, 264 s., oprawa miękka

Ekonomia nie kłamie Guy Sorman

PRÓ0009328