• Nowy

Kurs do Genewy Bartłomiej Rychter

4,00 zł
Brutto
Ilość

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)

Kraków, letnia deszczowa noc. Na tylnym siedzeniu taksówki Tomasza Bartela, stroniącego od kłopotów trzydziestoparolatka o szarej twarzy, siada młoda dziewczyna z plecakiem. Wszystko wskazuje na to, że taksówkarza czeka rutynowy kurs. Wkrótce jednak w lusterku pojawiają się światła innego samochodu. Dziewczyna najwyraźniej chce uniknąć spotkania z jego pasażerami i proponuje podwójną stawkę za zgubienie auta. Bartel, ku własnemu zaskoczeniu, podejmuje grę... Nie wie, że jego stary mercedes jest teraz być może najcenniejszym autem na świecie. I że historia, w którą się wplątał, zaczęła się bardzo dawno temu.

Kraków, Praga, Berlin i Genewa. Szpiedzy, gangsterzy, antykwariusze i bankowcy. Dwie wyjątkowe kobiety i mężczyźni, którzy nie potrafią dotrzymać im kroku. Taksówkarz to znakomita powieść sensacyjna z wątkiem historycznym. Bartłomiej Rychter debiutuje książką, jakiej nie powstydziliby się mistrzowie gatunku.

Bartłomiej Rychter (ur. 1978) jest prawnikiem i managerem. Od paragrafów, umów woli jednak świat dziewiętnastowiecznych powieści, gdzie mężczyźni są silni i odważni, a kobiety piękne, choć zdradliwe. Swoje zainteresowania dzieli między historię rodzinnego Sanoka, lokalną drużynę hokejową oraz czytanie. Uważa, że dobra historia może obyć się bez wyrazistego bohatera, ale absolutnie niezbędna jest pełnokrwista bohaterka. Taksówkarz jest jego powieściowym debiutem.

Książka nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru

WAB 2007, ISBN: 978-83-7414-276-2, 160x240, 460 s., oprawa miękka

Kurs do Genewy Bartłomiej Rychter

WAB0009224