Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

  • Nowy

Goodbye Mr Socialism Antonio Negri

3,50 zł
Brutto
Ilość

WAB 2008, ISBN: 978-83-7414-417-9, 142x202, 278 s., oprawa twarda

 

Goodbye Mr Socialism to rozmowy, jakie Raf Valvola Scelsi przeprowadził z Antoniem Negrim. Nie sposób precyzyjnie zakotwiczyć tych rozmów w jednej dziedzinie: to interdyscyplinarne rozważania z pogranicza filozofii polityki, socjologii, historii idei i antropologii kultury. Dwaj myśliciele rozmawiają w dniach zwycięstwa włoskiej centrolewicy nad centroprawicą Berlusconiego. Skupiają się jednak na najważniejszych zagadnieniach polityki światowej ostatnich lat: zachwianiu pozycji Stanów Zjednoczonych, wojnie w Iraku, przemianach w Ameryce Południowej, Pomarańczowej Rewolucji, nowym rządzie w Hiszpanii, konfliktach na Bliskim Wschodzie, stosunku światowej lewicy do pacyfizmu i interwencji zbrojnych, na globalizacji i alterglobalizmie, sytuacji w Chinach i w Iranie. Zadają pytania: W jakich warunkach zmęczona demokracja przekształca się w agresywny populizm? Jakie były przyczyny upadku muru berlińskiego? Z Goodbye, Mr Socialism wyłania się koherentny i bardzo sugestywny obraz współczesnego świata i kierunków dalszego rozwoju cywilizacji Zachodu. To opowieść o nowym układzie sił w XXI wieku i o mechanizmach władzy w zdecentralizowanym świecie. Idei Negriego nie determinuje geografia, są uniwersalne.

Antonio Negri (ur. 1933) - włoski filozof i pisarz. Wykładał nauki polityczne na uniwersytetach w Paryżu i Padwie. Kilkanaście lat przebywał na wygnaniu we Francji, a także w rzymskim więzieniu Rebibbia za moralne wsparcie dla lewackich terrorystów w latach siedemdziesiątych. Autor licznych książek z teorii i filozofii polityki, m.in. La forma Stato. Per la critica dell`economia politica della Costituzione (1978) i uznanej za wydarzenie roku Il potere costituente. Saggio sulle alternative del moderno (2002).

tytuł oryginału: Goodbye Mr Socialism

przekład: z włoskiego Krzysztof Żaboklicki

 

Goodbye Mr Socialism Antonio Negri

WAB
WAB0005836