Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

  • Nowy

Rosja z którą można rozmawiać Elena i Gabriel Michałkowie

3,00 zł
Brutto
Ilość

Przed rozliczeniem z wojny na Ukrainie Rosja Putina uciekła w wojnę w Syrii. Sam prezydent wydaje się bezradny wobec determinizmu swoich wcześniejszych działań, które - jak przewracające się kostki domina - popychają go dalej i dalej, powodując kolejne nieszczęścia.

Opozycja jest rozproszona i bezsilna. Narasta terror państwowy. Trwa poszukiwanie szpiegów. W ludziach myślących niezależnie władza widzi agentów wroga. Trwa militaryzacja Rosji. Obok zbrojących się wojsk Federacji, rosną prywatne armie oligarchów, tworzone oficjalnie, jako straże przemysłowe wielkich zakładów przemysłowych.

Za kim opowiedzą się w razie konfliktu wewnętrznego? Za ręką, która je karmi, czy za władzą państwową w odległej Moskwie? Tragikomiczny spisek gejów na Kremlu; żyjący w świecie fikcji prezydent oraz otumaniony naród, który, jak w narkotyk, ucieka w sen o Imperium. Czy to jest cała Rosja? A może gdzieś, równolegle kształtuje się naród, który podniesie się spod brzemienia tragicznej historii i zbuduje społeczeństwo obywatelskie?

Odpowiedzi na te pytania Autorzy szukają u czołowych rosyjskich opozycjonistów i niezależnych dziennikarzy.

Vis-a-vis 2016, ISBN: 978-83-7998-068-0, 145x205, 176 s., oprawa miękka

 

Rosja, z którą można rozmawiać Elena i Gabriel Michałkowie

10175