Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

  • Nowy

Czarne minuty Martin Solares

5,00 zł
Brutto
Ilość

Ofiarą brutalnego zabójstwa pada młody dziennikarz Bernardo Blanco. W toku śledztwa wychodzą na jaw niepokojące fakty związane z głośnym dochodzeniem sprzed dwudziestu lat. Policjant Ramón Cabrera odkrywa, że Blanco pracował nad książką o sprawie kilku uczennic z Paracuánu, które w latach siedemdziesiątych zostały zamordowane przez człowieka zwanego Szakalem. Cabrera nie ma wątpliwości, że zabójca chciał powstrzymać dziennikarza przed ujawnieniem prawdy.

Świat Solaresa jest pełen przemocy i pasji. Skorumpowani policjanci chronią wpływowych polityków i ich bliskich bez względu na to, jak okrutnych dopuszczą się zbrodni, a każdy, kto dąży do prawdy, znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

"Czarne minuty" to więcej niż wciągający kryminał, to znakomita literatura. Rzadko się zdarza tak elektryzujący debiut.

"Ta wciągająca powieść zmusza czytelnika do konfrontacji z dręczącym paradoksem ludzkiej natury, odwieczną tajemnicą niegodziwości."

"Publishers Weekly"


"Świat przedstawiony w "Czarnych minutach" wywołuje lęk i odrazę, lecz Solares opisuje go w sposób zaskakująco piękny i fascynujący."

Larry Rohter, "The New York Times"


"Ten kryminał to także refleksja nad korupcją; doskonale uchwycono w nim koszmarną bezradność, którą budzą fale związanej z narkotykami przemocy, przetaczające się przez północny Meksyk."

"The Nation"


"Powieść Martina Solaresa jest intensywna i żywiołowa, pełna przemocy i akcji."

"El Pais"


"Solares przedstawia imponujący ciąg wydarzeń, konstruując pełną akcji fabułę, która ani na chwilę nie zwalnia tempa. [...] To prawdziwy pisarz."

"El Mundo"

Czarne 2015, ISBN: 9788375369021, 125x205, 416 s., oprawa miękka


Czarne
14607