Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

  • Nowy

Zamieć Władimir Sorokin

4,00 zł
Brutto
Ilość

Podczas zimowej zamieci doktor Płaton Iljicz Garin pośpiesznie usiłuje dotrzeć ze szczepionką do wsi ogarniętej epidemią tajemniczego boliwijskiego wirusa. Wyprasza konie na stacji i z chlebowozem Chrząkałą rusza na oślep w śnieg. W nieprzeniknionym lodowatym świecie, w białych, niemal narkotycznych przestrzeniach czyha jednak na niego świat rosyjskiego folkloru -- odżywają olbrzymy i karły, z zasp wyrastają kryształowe piramidy. Nie wie, czy dojedzie do celu. Nie domyśla się, kto czeka na niego u kresu podróży. W fantasmagorycznej powieść Władimira Sorokina futurystyczna wyobraźnia łączy się z czechowowską narracją, tworząc niezwykłą postmodernistyczną mieszankę.

Książka jest laureatką krajowej nagrody literackiej "Nowaja słowiesnost (NOS) 2011 - Krajowa Nagroda Literacka im. Maksima Gorkiego "Nowaja słowiesnost - NOS 2011 - Nagroda Literacka "Bolszaja kniga (II miejsce)

Pomiędzy Czechowem a ludową baśnią, pomiędzy surowym realizmem a futurystycznym obłędem, pomiędzy przeszłością a przyszłością. Konia z rzędem -- a właściwie malutkiego konika, wielkości kuropatwy -- temu, kto zgadnie, w jakiej Rosji rozgrywa się przewrotna powieść Władimira Sorokina. Tylko jedna rzecz jest tu pewna: śnieg.
Piotr Kofta


Czarne 2013, ISBN: 978-83-7536-517-7, 125x205, 176 s., oprawa miękka


Czarne
16974