Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

  • Nowy

Haszyszopenki Jarosław Maślanek

2,50 zł
Brutto
Ilość

WAB 2008, ISBN: 978-83-7414-470-4, 125x195, 256 s., oprawa twarda

 

Do rozpoczęcia roku szkolnego 1982/1983 zostało siedem dni. Maks i Wronek postanawiają ostatecznie wyrównać rachunki z ormowcem Trzynachą, podwórkowym wrogiem numer jeden. Wojna podjazdowa trwa już zbyt długo. Jeśli plan się powiedzie, mieszkańcy bloku zobaczą coś, czego jeszcze nie widzieli... Na osiedlu przy ulicy Jodłowej, zwanym Kurwidołkiem, niewiele się dzieje. Nad domami snuje się dym z zakładów zbrojeniowych. Dorośli po pracy zasypiają nad butelką wytwórnianki, sprzedawanej pokątnie przez Jędrka Pijaka. Maks spędza całe dnie w towarzystwie Wronka, którego bujna wyobraźnia podsuwa propozycje coraz bardziej niebezpiecznych zabaw. Z Wronkem łatwiej zapomnieć o chorobie duszy' ojca i obojętności matki, łatwiej poradzić sobie z zaczepkami kolesi. Ta dziwna przyjaźń wkrótce jednak okaże się iluzją. Jak wszystko, no prawie wszystko. Udręki wieku dojrzewania, samotność, bezmyślne okrucieństwo. Echa wielkiej historii, która do Kurwidołka dociera codziennie o 19.30, w kolejnym wydaniu Dziennika Telewizyjnego.

 

Jarosław Maślanek (ur. 1974) - dziennikarz, współredaktor tygodnika Polish Real Esteta Market, poświęconego rynkowi inwestycyjnemu. Zajmuje się głównie tematyką gospodarczą, pisze m.in. do miesięcznika Nowy Przemysł i portalu wnp.pl. Pochodzi z okolic Radomia, mieszka w Warszawie. Ukończył politologię na Uniwersytecie Warszawskim. Haszyszopenki są jego debiutem literackim.

 

Haszyszopenki Jarosław Maślanek

WAB
WAB0005342