Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

  • Nowy

Błysk Artur Chojnacki

4,00 zł
Brutto
Ilość

Rewolucyjna powieść kryminalna, która zaskoczy niejednego znawcę gatunku. A Ty jak myślisz? Czy każde śledztwo musi być typowe i przewidywalne?

"Błysk" to powieść kryminalna, której akcja przebiega jednak nieco inaczej niż w znanych utworach z tego gatunku. Jurek nie jest typowym detektywem Wydziału Kryminalnego Policji, choć koledzy, a nawet wyżej postawieni pracownicy, uważają go za jednego z najlepszych. Lubi gry i postaci superbohaterów. Świetnie sprawdza się w roli ojca i męża. Właśnie zakończył trudny okres pracy w archiwum, by wreszcie powrócić do prawdziwej roboty.

Sprawa, którą ma się zająć, dotyczy zaskakującego włamania do sklepu z elektroniką. Choć nic nie zginęło, gry są ustawione inaczej niż wcześniej, nie ma żadnych śladów włamania ani nawet odcisków palców. Jednocześnie Jurka nurtuje sprawa pewnego niewyjaśnionego wypadku drogowego, z którego nie sposób było ocaleć. A jednak? nie wszystko jest takie, jak mogłoby się wydawać. Mężczyzna ignoruje uwagi na temat spraw, które inni uznają za mało śmieszny żart, i uparcie prowadzi swoje śledztwo. Prosi nawet o listę podobnych przypadków, które nie mają jasnego wytłumaczenia. Jednak wtedy szefowa każe mu przestać w to brnąć i potraktować jako zabawę, czyli zajmować się tym po godzinach pracy.

Tyle że Jurek jest uparty. Przekopuje cały internet w poszukiwaniu istotnych informacji i tak trafia na grupę, gdzie wiele osób opowiada o tajemniczej postaci, która pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach i przybywa na ratunek. Niespodziewanie mężczyznę nawiedzają też funkcjonariusze ABW, nakazując mu natychmiastowe przerwanie śledztwa. Co takiego ukrywają? Na jaki trop wpadł Jurek? I dlaczego to, co robi, może się okazać bardzo niebezpieczne?

Artur Chojnacki to pasjonat gier i geek. "Błysk" to jego debiut literacki. Fani i krytycy wskazują, że w jego książce pojawiły się bardzo dobrze zarysowane postaci oraz relacje międzyludzkie.

Skarpa Warszawska 2020, ISBN: 9788366195578, 380 s., oprawa miękka

28782