Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

  • Nowy

Droga do nieba Erica Fischer

2,50 zł
Brutto
Ilość

W zimny, wilgotny styczniowy dzień, trzy tygodnie po śmierci matki tygodnie, ze swego wiedeńskiego mieszkania znika Paul. W pozostawionym na stole liście zawiadamia, iż postanowił wyemigrować za ocean. Siostra nie daje temu wiary. Zagłębia się w dzieje swej rodziny. I opowiada historię rodzeństwa, którego matka, jako żydówka uciekła z nazistowskiego Wiednia, stworzyła sobie nowe życie w Anglii i marzyła o emigracji do Australii. Jednak w 1948 roku powróciła do Austrii - z miłości do męża. Niefortunna decyzja. Jej rodzice zostali zamordowani w Treblince, ona sama do końca życia czuje się wykorzeniona, syn Paul tkwi bezwolnie u jej boku, jedynie córce udaje się ucieczka. Ale i ona w ciągłym poszukiwaniu poczucia bezpieczeństwa nie znajduje spokoju. Teraz siedzi nad notatkami Paula i coraz wyraźniej wyczytuje w nich zapowiedź samobójstwa.

Erica Fischer urodziła się w 1943 roku w Anglii, dokąd z Wiednia emigrowali jej rodzice. W 1948 roku powróciła do Austrii. Studiowała w Instytucie Tłumaczy przy Uniwersytecie Wiedeńskim. Była inicjatorką ruchu feministycznego we Wiedniu. Od 1988 roku mieszka w Niemczech (obecnie w Berlinie), gdzie pracuje jako niezależna dziennikarka, autorka i tłumaczka. Ostatnio opublikowała Himmelstrasse (2007; polskie wydanie pod tytułem Droga do nieba ukaże się w 2009 roku).

 

Czarne 2009, ISBN: 978-83-7536-061-5, 125x195, 240 s., oprawa miękka

 

Droga do nieba Erica Fischer

Czarne
CZART008685