Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

  • Nowy

NAGRODY DARWINA 4 Inteligentny projekt Wendy Northcutt Christopher M Kelly

3,00 zł
Brutto
Ilość

Nagrody Darwina służą, jak wiadomo, upamiętnieniu osób, które przyczyniły się do przetrwania naszego gatunku w długiej skali czasowej przez eliminację swoich genów z puli genów ludzkości w nadzwyczaj idiotyczny sposób. Jaki? Na przykład przez piłowanie gałęzi, na której się siedzi, lub grą w rosyjską ruletkę półautomatycznym pistoletem. Najnowsza edycja Nagród Darwina obfituje w kolejne przykłady niewyczerpanej ludzkiej pomysłowości a rebours. Są one jak zwykle podzielone na kategorie (m.in. Pojazdy, Woda, Kobiety, Zwierzęta, Broń), a każdą z kategorii poprzedza interesujący wstęp o mniej lub bardziej popularnonaukowym charakterze.

Wendy Northcutt ukończyła biologię molekularną na uniwersytecie w Berkeley. Już od 1993 roku zbiera historie, które złożyły się na kolejne tomy Nagród Darwina. Pozostałe (wszystkie wydane przez W.A.B.) to: Nagrody Darwina. Ewolucja w działaniu (2001), Nagrody Darwina 2. Selekcja nienaturalna (2002) oraz Nagrody Darwina 3. Strategia przetrwania (2005). Założona przez Wendy Northcutt strona www.darwinawards.com jest jedną z najpopularniejszych stron internetowych świata.

Christopher M. Kelly ukończył Stanford University. Po kilku latach pracy w koncernie Apple oraz udzielania konsultacji innym firmom napisał książkę It`s Okey to Be Happy.

WAB 2008, ISBN: 978-83-7414-476-6, 125x195, 296 s., oprawa miękka

NAGRODY DARWINA 4 Inteligentny projekt Wendy Northcutt, Christopher M. Kelly

WAB
ORANAG