Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

  • Nowy

System Jak mafia zarabia na śmieciach Bertold Kittel

3,00 zł
Brutto
Ilość

Śmieci - brudne pieniądze, czysty zysk

 

Reportaż śledczy o śmieciowym biznesie, opanowanym przez mafię

Myślisz, że świat przestępczości zorganizowanej cię nie dotyczy. Sądzisz, że medialne relacje z aresztowań, zamachów, porwań i procesów to coś odległego. A czy wiesz, że prawdopodobnie każdego dnia, kiedy idziesz wyrzucić do śmietnika starannie posegregowane odpady, dajesz zarobić mafii? 

Gangsterzy, politycy, służby specjalne. Ogromne pieniądze zarabiane na nielegalnym składowaniu i pozbywaniu się nawet silnie toksycznych odpadów. Najpiękniejsze regiony Polski zasypywane beczkami ze znakiem trupiej czaszki. Bezsilność ludzi skazanych na sąsiedztwo dzikich wysypisk. Skażona natura i jej bezkarni niszczyciele. 

Dziennikarz śledczy odsłania przerażający obraz tego, jak z powodu całkowitej bierności państwa, złego prawa i korupcji czy zastraszania zwykłych ludzi mafia przejmuje rynek recyklingu. Choć cierpliwie segregujemy szkło, papier i plastik, nasze śmieci i tak ktoś pewnie wyrzuci na jedną śmierdzącą hałdę. Legalnie działające firmy, wyposażone w nowoczesne sortownie, nie mają czego sortować, bo odkąd biznes przejęli przestępcy, zbieranie odpadów przestało być opłacalne. Interesy z nimi robią nawet wielkie, globalne koncerny! 

Dlaczego w Polsce utylizacją odpadów zajmują się bandyci? 


Jak działa system, na który podatnicy wykładają miliony? To nie jest zgrabnie wymyślony thriller. To się dzieje naprawdę! 

Bertold Kittel dziennikarz śledczy przez wiele lat piszący dla Rzeczpospolitej. Obecnie pracuje w telewizji TVN. Wielokrotnie nagradzany, otrzymał prestiżowe wyróżnienia, takie jak: Grand Press, Główna Nagroda Wolności Słowa, nagroda w Konkursie im. Stefana Batorego Tylko ryba nie bierze, nagroda Watergate. Autor bestsellerowej Mafii po polsku (PWN, 2013) reportażu śledczego o polskiej przestępczości.

 

PWN 2013, ISBN: 9788377053072, 135x210, 248 s., oprawa miękka

 

System Jak mafia zarabia na śmieciach Bertold Kittel

PWN
4693