Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

  • Nowy

Wspaniała rola Nicolas Fargues

1,50 zł
Brutto
Ilość

  • Kolejna książka znanego czytelnikowi autora powieści Stałem za tobą
  • Opowieść o życiu zdeterminowanym kolorem skóry, co z góry ustawiło głównego bohatera na pozycji wiecznego outsidera
  • Francuski autor - ceniony za szczerość i spontaniczność w przedstawianiu stosunków między ludźmi, porównywany jest do Michela Houellebecqa

Narrator i główny bohater, Antoine Mac Pola. Pracuje jako aktor i długo musiał zadowalać się mało ambitnymi rolami oraz graniem w reklamach, by w końcu zdobyć sławę. Chce smakować przyjemności, na które pozwalają wielkie pieniądze, ale równocześnie chce pozostać człowiekiem prostym, bezpośrednim. Jest przy tym niesłychanie wrażliwy na to, jak odbierają go inni przez co sprawia wrażenie potwornego manipulatora, człowieka, który nawet w życiu prywatnym cały czas gra jakąś rolę. Okazuje się, że wszelkie jego niepowodzenia zawodowe i osobiste są związane z kolorem skóry i z faktem, że bardzo wcześnie uświadomił sobie swoją odmienność, nawet jako dziecko był traktowany inaczej niż inne dzieci w rodzinie. Jest to okazją do snucia przez narratora niezwykle ciekawych rozważań o różnicach między Czarnymi i Białymi, a przede wszystkim o mniej świadomych i zakłamanych formach rasizmu jakie istnieją w społeczeństwie.

Muza 2009, ISBN: 978-83-7495-692-5, 129x204, 220 s., oprawa miękka

 

Wspaniała rola Nicolas Fargues

Muza
6386