Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

  • Nowy

Przezwyciężyć uzależnienie Poradnik dla rodziców Tom McGill

2,00 zł
Brutto
Ilość

Narkotyki są częścią współczesnego społeczeństwa. Wielu młodych ludzi pali marihuanę, zażywa amfetaminę, ecstasy, LSD czy nawet heroinę. Uzależnienie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, bardzo utrudnia wyrwanie się z niszczącego nałogu. Rodziny, które uważają, że są bezpieczne od tego zagrożenia, czynią tak na własną odpowiedzialność. Dla wielu spośród rodziców i bliskich, którzy widzą, jak ich krewni popadają w nałóg, jest to czas zmartwień i niepokoju, często jeszcze zwiększony przez brak wiedzy i własnego doświadczenia.

Narkotyki nie były częścią życia rodziców, kiedy ci dorastali, i w konsekwencji mają oni nikłe pojęcie o ich zastosowaniu i skutkach. Jednym z pierwszych kroków na drodze do stawienia czoła nałogowi jest zdobycie wiarygodnych infor- macji. Przezwyciężyć uzależnienie to napisane przystępnym językiem kompendium podstawowej wiedzy na temat narkotyków, dzięki czemu rodzice będą mogli zareagować we właściwym momencie i w najskuteczniejszy sposób.

  • Przyczyny zażywania narkotyków
  • Mechanizm uzależnienia fizjologicznego i emocjonalnego
  • Jakie narkotyki są najczęściej spotykane w Polsce
  • Wady i zalety różnych dostępnych terapii
  • Lista polskich instytucji zajmujących się narkomanią

Zysk i S-ka 2007, ISBN: 978-83-7506-086-7, 125x195, 148 s., oprawa miękka

Przezwyciężyć uzależnienie Poradnik dla rodziców Tom McGill

Zysk i Ska
ZYS0006650